Ryzlink…Ryzlink, ten náš bude… DONAURIESLING!

Byla to sice neděle, ale když vám zavolají: ,,Pane Koráb, v neděli jdeme na to!“ tak víte, že to pro vás bude opravdu sváteční den. A tak 5. 4. v 8.00 ráno zahrčel traktor v trati Dukejský a jal se chopit práce. Celá akce trvala asi dvě hodiny a v zemi se tak ocitlo 1200 hlav této odrůdy. Výsadbu prováděla firma Veritas z Bošovic od nichž mám i sazenice. Ty jsou původem z rodiště této odrůdy, tedy z Rakouska.

Proč právě Donauriesling? Jelikož jsem zastáncem tradic, chtěl jsem tradiční odrůdu, ale ideálně takovou, která by se dala pěstovat v režimu BIO. Po krátkém pátrání jsem narazil na tuto ,,novinku¨ (vyšlechtěno již v roce 1978, ale v odrůdové knize až od roku 2011) a říkal jsem si, že je to snad sen. Klasický ryzlink v podání piwi. Odrůda, která v aromatice připomíná náš národní strom, tóny meruněk, broskví…atd. Při archivaci se u něj projevuje klasický petrolejový tón. No prostě klasický ryzlink. Tak co, už se těšíte?….Já moc.

Jarní přípravy…

Ahojte :-). Pomalu se chystáme na letošní, pro nás výroční 10. sezónu. Po ostříhání vinic je tady vyvazování letorostů. U nás zkráceně vázání. Je to činnost, do které se zapojil i nejmladší z našeho rodu – Terezka. Je jí sice jeden rok a něco, ale už se plně zapojila. Na fotkách ve viniční trati DUKEJSKÝ v odrůdě Neubusrké. Odměnou jí je svezení v traktoru a pro vás ostatní její sekt TEREZKA v našem SHOPu.

Vážení návštěvníci našich stránek, omlouváme se, ale nabídka v našem E-SHOPu je momentálně neaktuální. V současnosti pracujeme na její úpravě. Pro informace o aktuální nabídce nás prosím kontaktujte na marek@vinarstvimarekkorab.cz Děkujeme za pochopení.